About

Born in Tehran, Iran, Nahal found herself passionate about fashion and design from a very young age. After moving to Canada, and continuing her academic education in fashion design, she started to develop her own brand, Nahal Baniadam, at the age of 21. Nahal is currently designing ready-to-wear collections both in Iran and Canada. 
Iranian heritage and her birthplace city, Tehran, are the fundamental sources of her inspiration. The juxtaposition of old Persian miniature art printed on her fabrics, with modern silhouette is her unique approach of materializing her observation of the current situation in Tehran. The asymmetrical cuts and unconventional pairing of fabrics, such as vinyl and cotton, is also Nahal’s portrayal Tehran’s mismatched urban architecture.
Nahal continues to amaze her audience, and create vivacious and soulful designs for the modern women of today who value uniqueness and cultural diversity.
————————————————————————————————–
از همان روزهایی که یک انسان می‌تواند خود را بشناسد، من خودم را با نواختن پیانو و نقاشی کردن شناختم، و در گذر زمان، آرام آرام به نقاشی مدرن علاقه‌مند شدم، و بیشتر توجه و تمرکزم را به نقاشی از بدن انسان معطوف کردم. از همان روزها همواره تلاش می‌کردم نقاشی‌هایم با نقاشی‌ها‌یی که به در و دیوار خانه‌ها و مغازه‌ها و گالری‌ها آویزان بود تفاوت داشته باشد، چون نگاهم به نقاشی، از نظر خودم نگاهی متفاوت و دیگرگونه بود، و به همین دلیل و برای پرورش بیشتر این نگاه، در سال ٢٠٠٦به یکی از مدرسه‌های هنر در تهران رفتم و رشته‌ی گرافیک را برای ادامه تحصیل برگزیدم. در همین دوران و همزمان با تحصیل، کار نقاشیِ رنگ روغن روی بوم‌های بزرگ را نیز به شکل جدی ادامه می‌دادم. در سال ٢٠٠٩به کشور کانادا مهاجرت کردم و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی، رشته‌ی طراحی لباس، که یکی دیگر از علایقم بود را در یکی از کالج‌های معتبر شهر ونکوور برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کردم و از همان زمان به کار طراحی لباس، انتخاب پارچه‌ها و دوخت و آماده‌سازی لباس‌ها، و همچنین آماده کردن مجموعه‌های فصلی مشغول شدم. در سال ٢٠١١اولین نمایشگاه از آثارم، که شامل لباس‌ و مانتوى زنانه بود را در تهران -شهری که در آن به دنیا آمدم- برگزار کردم، که بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. پس از آن برند نهال بنى آدم را افتتاح کردم و در ونكور و در بعضى از فصل هاى سال در تهران، نمايشگاه هايى از مجموعه هاى متفاوت و خاص برگزار مى كردم.
در سال ٢٠١٣ براى پايان نامه خود  در Graduation Fashion Show اولين مجموعه رسمى بهاره خود را به نمایش گذاشتم. ساختار اصلی این مجموعه، تلفیقی متفاوت از تکه‌های روزنامه، پلاستيك و مواد بى‌ارزشى بود که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، با كالاهاى لوكسی اعم از تور و مرواريد.  پس از اتمام پايان نامه و چند ماه كار كردن در ونكور، از طرف Vancouver Fashion Week دعوتنامه‌اى دريافت كردم كه مجموعه جديد خودم را برای آنها به نمایش بگذارم، و در ماه سپتامبر سال ٢٠١٤ مجموعه بهار/تابستانى خود را با استفاده از نشانه‌های ايرانى اعم از نقاشى هاى مينياتور و برش هاى خاص كه نشانگر گوشه‌هایی از معماری بناهاى تاريخى ايرانى مي باشد را به روی صحنه بردم.
بعد از واكنش مثبتی كه در Vancouver Fashion Week مشاهده کردم، متوجه استقبال وسیع دوستداران ایران و همچنین هم‌وطنان خودم هم شدم، كه كارهاى من برایشان جذاب بود و آنها را به شکل جدی دنبال مى كردند و مقاله‌هاى معتبرى هم در موردشان نوشتند، كه خودش نشان دهنده پذيرفتن كارهاى خاص من در ونكور و ایران و ساير كشور‌ها بود.
عكس هاى كالكشن من در وب سايت هاى http://www.vogue.co.uk/ و
Fashion Studio magazine
LA source
BC living
Glamure UK
Danestaniha magazine  منتشر شد و مورد استقبال خوبی قرار گرفت .
در همین حين، این ایده به فكرم رسید كه در تهران كه زادگاه من است، پايگاهى از طراحى هاى خود بنا كنم تا در وحله اول كارهايم به هم وطنان خودم نشان بدهم و هم بتوانم ريشه‌های فرهنگی خود را به واسطه‌ی ارتباط کاری و فرهنگی با ایران حفظ كنم….  خانه‌ طراحی لباس نهال بنی آدم محصول همین تلاش است.
خانه طراحى لباس نهال بنى آدم، در نظر دارد در هر فصل لباس‌هاى زنانه و مردانه را به نمایش بگذارد، كه هر مجموعه مختص به يك موضوع خاص مى باشد و با استفاده از پارچه هاى ویژه‌ی طراحى شده آن موضوع آماده و به نمایش گذاشته شود.
بيشترين تلاش من در طراحی و ارائه‌ی اين مجموعه‌ها نمایش اهمیت فرهنگ، هنر و تاریخ ايران به دنيا خواهد بود، و سعى خواهم کرد با تمرکز بر نشانه‌ها و نمادهای اصیل ايرانى و استفاده هدفمند از این المان‌ها، مردم سایر کشورها را بیشتر و عمیق‌تر با ایران و سابقه‌ی فرهنگی این سرزمین آشنا کنم……..
بر همین اساس خانه طراحى نهال بنی آدم، به افتخار نمایش مجموعه لباس‌های ویژه خود در تهران، مجموعه‌هایی که از گل دوزى‌هاى اسليمى و خطايى در مجموعه لباس “فرش ايرانى” با الهام از نقوش کهن فرش ایرانی، و همچنین “تهران قدیم” با الهام از نقشه‌ی قدیم شهر تهران طراحی و آماده کرده است را با افتخار در اسفند ماه 1393 ارائه می‌کند.
مجموعه ی “خانه‌ طراحی نهال بنی‌ آدم” هر روزه از ساعت ١١الی 19 با تعيين وقت قبلى پذيراى شما دوستان عزيز خواهیم بود.
با تشكر نهال بنى آدم